FAQ

Czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Tutaj dowiesz się, jak wygląda współpraca ze mną, jak ubrać się na sesję, czy też jak przygotować do niej mieszkanie. Jeśli będziesz mieć więcej pytań, daj znać - chętnie z Tobą porozmawiam lub odpiszę na wiadomości.

Jak się ubrać na sesję rodzinną plenerową lub life style?

Strój jest jednym z najistotniejszych elementów, które wypływają na to, jak finalnie będzie wyglądać zdjęcie. Podobnie, jak wybór otoczenia, ubiór wpływa na całokształt obrazu i tego, w jaki sposób będzie on odbierany oraz jaki nadamy mu klimat. Jest kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

 

1) Spójność strojów wszystkich modeli - jeśli zdecydujecie się na bardziej elegancki styl, dobrze, by każda osoba występująca na zdjęciach była ubrana w tym klimacie. Połączenie pięknej sukni ciążowej u przyszłej mamy i t-shirtu u taty nie do końca się sprawdzi. Podobnie w drugą stronę - luźne, domowe stroje będą się świetnie prezentować podczas sesji, jeśli zdecydują się na nie wszyscy członkowie rodziny.

2) Kolory - dobrze, by nie było ich zbyt wiele i by do siebie pasowały. Bardzo dobrze wyglądają biele, błękity, jasne beże i pastele, odcienie różu, a także kolory ziemi. Mocne, neonowe barwy oraz wzory i nadruki (np. postaci z bajek czy napisy) odciągają uwagę od głównego tematu zdjęć, czyli od Was, a przecież to Wasze emocje i uczucia są najważniejsze!

3) Dobrze, by stroje, które wybierzecie były ponadczasowe - koszule, jeansy, zwiewne sukienki, proste t-shirty czy miękkie swetry będą doskonałym wyborem.

4) Jeśli spotkamy się na sesji lifestyle'owej, będę Was prosiła o to, byście wystąpili boso.

5) Dobierając stroje dla maluchów zwróćcie uwagę na to, by nie wystawały spod nich pieluszki.

Co założyć na sesję brzuszkową?

Przy sesji ciążowej mają zastosowanie wszystkie zasady opisane powyżej. Dodatkowo dobrze, by ubiór przyszłej mamy podkreślał jej stan, bo przecież to właśnie jest główny temat sesji.

 

Jeśli decydujesz się na plener brzuszkowy, będziesz wyglądać pięknie zarówno w zwiewnej sukni, jak i prostej ciążowej sukience. Jesienią i zimą bardzo dobrze sprawdzą się miękkie swetry i tkaniny, którymi będziesz mogła się otulić - wygląda to bardzo dobrze na zdjęciach i jednocześnie zapewni ochronę przed chłodem.

Natomiast jeśli spotkamy się na brzuszkowej sesji lifestyle, fantastycznie sprawdzą się "domowe" ubrania - lekkie sukienki, jeansy, jasne, dopasowane topy, otulające swetry i szale, czy też koszula męża.

Jeżeli nadal masz wątpliwości odnośnie ubioru na sesję, napisz do mnie. Bardzo chętnie doradzę i rozwieję Twoje wątpliwości :)

Czy moje mieszkanie nadaje się na sesję life style?

Oczywiście, że tak! Żeby wykonać piękne, pełne czułości zdjęcia wystarczy nam okno, kawałek podłogi i łózko lub kanapa.  Najważniejsze, by pierwsze skrzypce grały Wasze emocje i uczucia.

Jak przygotować mieszkanie do sesji life style?

Najważniejsze jest usunięcie z pola widzenia rzeczy, które nie są elementem stałego wystroju Waszego mieszkania. Ale spokojnie, nie przyjeżdżam robić u Was testu białej rękawiczki. Nie musisz sprzątać jak przed Świętami, jednak jeśli w tle będzie się przewijać np. butelka z colą czy wielka rolka papierowego ręcznika, może to nieco psuć odbiór zdjęć. Jeśli z kolei marzą Wam się ujęcia w kuchni, np. przy śniadaniu, warto jest również schować do szafek wszelkie produkty spożywcze, które są opatrzone etykietami, a wodę lub sok z butelki przelać do dzbanka.

W wypadku zdjęć robionych w sypialni, dobrze jest postawić na jednolitą pościel lub narzutę, tak by mocne wzory nie odciągały uwagi od Was, czyli głównych bohaterów sesji.

A jeśli masz nadal jakieś wątpliwości, napisz do mnie, chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Jak wygląda noworodkowa sesja life style?

Life style noworodkowy to naturalne, czułe ujęcia w otoczeniu, które maleństwo zdążyło już poznać i w którym czuje się najbezpieczniej  - czyli w Waszym domu. By wykonać taką sesją potrzebni jesteście Wy, okno i łóżko lub kanapa. Jeśli jest coś jeszcze - super, jeśli nie - też świetnie, bo mamy w zasadzie wszystko, czego nam potrzeba.

To, na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę, to temperatura panująca w mieszkaniu. Żeby maluszek czuł się komfortowo, musi być naprawdę ciepło. Jeśli nie macie, czym dogrzać mieszkania, bez obaw - przywożę swoją farelkę. Dajcie mi tylko o tym wcześniej znać.

Zasady dotyczące strojów nie różnią się od tych opisanych wcześniej. Dla maluszka przygotujcie jednobarwne body w kolorach pasujących do tego, w czym sami zamierzacie wystąpić. Przyda się również mięciutki kocyk, którym będzie można otulić dzidziusia.

Jak przebiega współpraca ze mną?

Myślę, że najlepiej będzie rozpisać to w punktach :)

1) Wszystko rozpoczyna się od kontaktu ze mną, kiedy następuje rezerwacja terminu i wybór pakietu. Termin sesji potwierdzam po wpłaceniu zadatku w wysokości 100 zł. Pozostała część wartości sesji płacona jest w dniu sesji gotówką lub przelewem.

2) Po zarezerwowaniu terminu sesji, wysyłam Ci regulamin sesji oraz informację RODO, które podpiszemy tuż przed sesją.

3) W przeciągu 10 dni roboczych od momentu wykonania sesji dostaniesz linka oraz dane do logowania na platformie, na której dokonywany jest wybór zdjęć z sesji. Jeśli decydujesz się na więcej ujęć niż przewidywał wybrany przez Ciebie pakiet, dopłaty należy dokonać w ciągu 3 dni roboczych.

4) Po dokonaniu wyboru zdjęć i uiszczeniu dopłaty, obrabiam zdjęcia i przekazuję Ci je w wersji elektronicznej w przeciągu 10 dni roboczych od zaksięgowania przelewu (lub wyboru zdjęć, jeśli rozliczyliśmy się wcześniej).

5) Wydruki lub albumy - zależnie od wybranego pakietu wysyłam do Ciebie w ciągu 15 dni roboczych od przekazania zdjęć w wersji elektronicznej. Pamiętaj, że drukarnie również mają swoje terminy, z którymi muszę się liczyć :)

6) Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć ani plików raw. Decydując się na moje usługi akceptujesz moją obróbkę i styl zgodny z przykładowymi zdjęciami, które są umieszczone w portfolio, na fanpage'u oraz Instagramie.

Co podlega obróbce?

Obróbka, którą wykonuję obejmuje korektę kolorystyczną zdjęć zgodną z moim stylem pracy oraz redukcję drobnych niedoskonałości. Nie dodaję do zdjęć elementów, których wcześniej na nich nie było ;)

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram

napisz do mnie:

lub zadzwoń: 783817323

Warszawa

© Wszelkie prawa zastrzeżone 2020